استاد حسن عباسی در دانشگاه امیر کبیر با بیان اینکه ایران و غرب همیشه نظام دو قطبی در حال تقابل بودند گفتند: بر اساس همان چیزی که به قلم هرودوس در تاریخ نوشته شده است در دوران امپراتوری هخامنشی ایرانیان اصل غرب را که یونان بوده تسخیر کردند و هر چند امروز با کمک‌هالیوود و ساخت فیلم‌هایی مانند ۳۰۰ در حال پاک کردن شکست خود هستند اما ایران در آن زمان غرب را شکست داد.

ایشان با بیان اینکه غرب در ادامه در دوران اسکندر مقدونی توانست ایران را شکست دهد و در ادامه امپراتوری روم بر سر کار آمد گفتند: ۲۵۰۰ سال پیش امپراتوری روم سعی کرد با نیروهای خود برای بار دیگر فتح اسکندر را تکرار کند که سپاه ایران به فرماندهی سورنا با ۱۲ هزار نفر نیرو توانست لشکر ۱۲۰ هزار نفری روم را در دیر الزور کنونی و فعلی شکست دهد.

ایشان با تأکید بر اینکه روند تاریخ حاکی از تقابل ایران و غرب است گفتند: غرب از ابتدا تا کنون شش مرکزیت داشته که زمانی مرکزیت آن ترکیه بعد از آن یونان، مرکز سوم ایتالیا، در ادامه فرانسه همینطور انگلیس و اکنون آمریکا است.

استاد عباسی با بیان اینکه در تقابل ایران و غرب هر زمان که غرب ویران شده است مرکز خود را عوض کرده گفتند: اما ایران با وجود ویرانی چندین باره هنوز بر سر جای خود ایستاده است.

ایشان یادآور شدند: ۴۰۰ سال پیش فرمانده ایرانی امام قلی توانست لشگر پرتغال را که یکی از ابرقدرت‌های آن زمان بود شکست دهد و این در ادامه بزرگمردانی است که در جای جای این زمین می‌ایستند که از زمان آریوبرزن تا کسانی مانند قاسم سلیمانی در برابر کل قدرت غرب ایستادند.

ایشان با اشاره به دخالت غرب در عراق، سوریه و یمن تأکید کرد آن چیزی که بر علیه آن ملت‌های مظلوم صورت گرفته و تمام اقداماتی که ایجاد می‌شود به دلیل یک مقوله تاریخی برای غرب است که شکست آنها در برابر سورنا را اکنون در کشور از قاسم سلیمانی تداعی می‌کند.

استاد عباسی با بیان اینکه در نبردهای رژیم صهیونیستی با غزه و حزب الله در مجموع در ۱۱۴ روز بیش از ۱۰ هزار تا از یکی از دستاوردهای کوچک ایران به قلب رژیم صهیونیستی برخورد کرده است گفتند: این در حالی که از دست این رژیم و هیچ کدام از هم‌پیمانان آن هیچ غلطی برای مقابله با آن در نیامده است.

ایشان  خاطرنشان کردند: حرف غرب اکنون این است که آیا ما با ایرانی رو به رو هستیم که برای چرخ هواپیما یا ورود پورشه برای قشر مرفه خود در حال مذاکره است یا ایرانی که زمانی که رژیم صهیونیستی در قنیطره دست به ترور تعدادی از فرماندهان حزب الله در این منطقه می‌زند متوجه می‌شود که فرماندهی محور عملیات در دست یک فرمانده ایرانی است یا همان فرماندهانی که از ورود داعش به بغداد جلوگیری کردند.

ایشان  با تأکید بر اینکه غربی‌ها همانطور که گفته‌اند با ژن ایرانی مشکل دارند گفتند: ژن ایرانی آن ژنی است که هیچگاه زیر سلطه غرب نرفته و با وجود اینکه ژاپن با بمب اتم یا چین در جنگ تریاک توسط غرب تسلیم شد اما ژن ایرانی هیچگاه تسلیم غرب نشده است.

ایشان  تأکید کردند: ایرانی‌ که اکنون جلوی غرب ایستاده همان ایرانی‌ است که اکنون هر مظلومی‌که می‌خواهد در برابر غرب در یمن، بحرین، عراق، سوریه و دیگر کشورها بایستد امیدشان به این است که ایران نه با کمک نظامی‌بلکه با کمک مستشاری و تسلیحات بومی‌خود به آنها کمک کند و به همین دلیل مشکل غرب با ما مشکل تعداد سانتریفیوژها نیست.

استاد عباسی با بیان اینکه ایران کنونی ایرانی است که ایرانی گری و اسلامی‌گری را با هم دارد، گفتند: این ایران همان ایرانی است که همانگونه که پیامبر به سلمان گفتند اگر علم در ثریا نیز باشد به آن دست خواهد یافت و منادی اصلی اسلام امروز ایران است و نه عربستانی که از آن ستیز با بشر نمود پیدا می‌کند.

ایشان با اشاره به اینکه اکنون غرب برای تقابل با ایران اکنون بهانه‌ای به نام هسته‌ای را ایجاد کرده است گفتند: همانگونه که جورزالم پست امروز به نقل از شرمن خبر داد آمریکا به اسرائیل قول داده است که موضوع شناسایی رژیم صهیونیستی را در توافق هسته‌ای که در تیرماه قرار است به دست بیاید مطرح کند و در چنین شرایطی غرب به دنبال این است که مشکلات خود با ایران را از طریق پرونده هسته‌ای حل کند.

ایشان  گفتند: امروز وقتی که در بیانیه لوزان می‌گویند که حق شما را در تأسیسات فردو به رسمیت می‌شناسیم یعنی شما هنوز هیچ چیزی ندارید و ما به شما حق می‌دهیم تا تحقیقات کنید اما مگر فکر کردن حقی است که شما بتوانید به ما بدهید؟ “آر کیو ۱۷۰″ توسط هوا فضای سپاه از حرکت ایستاد و شاهکاری که در گرفتن این هواپیما بود این بود که ارتباط آن را با مرکز ماهواره‌ای قطع و آن را به سلامت نشاندند روس‌ها و چینی‌ها که آرزو داشتند این تکنولوژی را از نزدیک ببینند طی ۴۸ ساعت به ایران گفتند فقط اجازه دهید مهندسین ما آن را از نزدیک ببینند.

استاد حسن عباسی در ادامه با اشاره به اینکه غرب در ابتدا باور نمی‌کرد که ایران به چنین رشدی در صنعت هسته‌ای دست پیدا کرده باشد و می‌گفتند ایرانی‌ها این تکنولوژی را از کره شمالی وارد کرده‌اند اظهار داشتند: حتی دانشمندان فیزیک ما باور نمی‌کردند که چنین دستاوردهایی در صنعت هسته‌ای کسب کرده‌ایم.

ایشان  با بیان این مطلب که سه استراتژی از زمانی که ایران به عنوان محور شرارت از سوی غربی‌ها خوانده شد تا عوض شدن دولت در سال ۸۴ علیه ما اعمال شد افزودند:‌در آن زمان کل تأسیسات اتمی‌پلمپ شده بود و آمریکایی‌ها بر پذیرفتن پروتکل الحاقی اصرار داشتند که البته رهبری با آن مخالفت کرد.

استاد عباسی به فک پلمپ تأسیسات یو سی اف اصفهان در سال ۸۴ اشاره کرد و گفتند: بعد از این قضیه، آمریکایی‌ها گفتند که تا همین جا کافیست اما بعد از آن تأسیسات نطنز فک پلمپ شد و باز هم گفتند تا همین نقطه بس است و اما مرکز تحقیقات آب سنگین اراک هم شروع به کار کرد که پس از فک پلمپ با سپری کردن ۱۸ ماه ایران به غنی‌سازی ۲۰ درصدی دست یافت و در نهایت ۲۰ فروردین ۸۶ ایران در شهر مشهد رسماً جشن هسته‌ای را اعلام کرد.

ایشان  در خصوص واکنش رسانه‌های غربی به جشن هسته‌ای ایران و غنی‌سازی ۲۰ درصدی از سوی ایرانیان آن هم پس از ۱۸ ماه از فک پلمپ تأسیسات هسته‌ای گفتند: رسانه‌های غربی به مدت یک هفته تا ده روز نسبت به این قضیه سکوت کردند و متعجب بودند که مگر ممکن است ایران در این بازه به سوخت ۲۰ درصدی رسیده باشد.

استاد حسن عباسی با تأکید بر اینکه ۲۰ فروردین روزی است که ایران به سطح صددرصدی در این قضیه (دانش هسته‌ای) رسیده است متذکر شدند: امروز وقتی که در بیانیه لوزان می‌گویند که حق شما را در تأسیسات فردو به رسمیت می‌شناسیم یعنی شما هنوز هیچ چیزی ندارید و ما به شما حق می‌دهیم تا تحقیقات کنید اما مگر فکر کردن حقی است که شما بتوانید به ما بدهید؟

ایشان  ادامه دادند: ۲۰ فروردین ۱۳۸۶ ما به سر قضیه (دانش هسته‌ای) رسیدیم آن‌وقت در سال ۹۴ به ما می‌گویند حق تحقیقات شما را به رسمیت می‌شنایم و کمک می‌کنیم تا اراک را تغییر ماهیت دهید البته با قید این مطلب که پلوتونیوم نخواهید و در مقابل نوع پیشرفته‌ای از تحقیقات را به شما می‌آموزیم.

استاد حسن عباسی خطاب به دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر ادامه دادند: حالا در دانشگاه امیر کبیر یک سره تحقیقات کنید ولی تحقیقات شما به محصول و فرآورده تبدیل نشود به چه دردی می‌خورد این چه نوع «آر اند دی» است؟

استاد حسن عباسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آمریکایی‌ها در طول ۱۳ سال ۱۱ نوع استراتژی کلان علیه ما ارائه کرده‌اند اما ملت ما همچنان ایستاده، افزودند: این درحالی است که استراتژیست‌های آمریکایی برای فروپاشی شوروی طی ۴۵ سال سه استراتژی یعنی هر ۱۵ سال یک استراتژی ارائه کردند.

استاد حسن عباسی در ادامه در مورد استراتژی‌های اعمال شده از سوی آمریکا علیه ایران طی حدود ۱۳ سال یعنی از ابتدای سال ۸۰ که ایران را در محور شرارت قرار دادند گفتند: تشدید تحریم‌ها اولین سناریوی آنها بود که بعد از آن به حمله سایبری که با وارد کردن ویروس استاکس نت همراه بود، روی آوردند.

ایشان  در مورد عملکرد استاکس نت تشریح کردند: آمریکایی‌ها ویروس مذکور را به تأسیسات هسته‌ای ما فرستادند که خساراتی چند ده میلیاردی به ما زد اما با این سناریوی آنها نیز مقابله شد که پس از شکست آن به سناریوی سوم روی آوردند که این سناریو ترور بود اما ترور دانشمندان هسته‌ای با وجود اشتیاقی که شاگردان این دانشمندان به ادامه راه استادان خود پیدا کردند نیز راه به جایی نبرد و بر این اساس گام چهارم آنها حمله مستقیم نظامی‌از شرق ایران و از طریق هواپیمای بدون سرنشین آر کیو ۱۷۰ بود که این استراتژی نیز با عملکرد و شاهکار نیروی هوا فضای سپاه به شکست منجر شد.

استاد عباسی با بیان اینکه دشمن با فرستادن آر کیو ۱۷۰ و دیگر پهپادها همچنین با تحریم اقتصادی و حتی با ترور دانشمندان تا حمله اینترنتی تمام سعی خود را برای از کار انداختن صنعت هسته‌ای ایران انجام داد گفتند: همه اینها نشان دهنده این است که صنعت هسته‌ای موضوعی با اهمیت است که باید حتماً حفظ شود.

ایشان  تأکید کردند: هر کسی که می‌گوید انرژی هسته‌ای گزاره ارزشمندی نیست یا جاهل است و یا در خدمت دشمن است.

این کارشناس مسائل استراتژیک خاطرنشان کردند: اگر قرار است داشته‌هایی را که با خون جوانان به دست آمده معامله شود ما به ازای آن باید حتماً چیز ارزشمندی باشد.

ایشان تأکید کردند: من به عنوان یک معلم مسائل استراتژیک می‌گویم که ما اگر کل انرژی هسته‌ای خود را بدهیم، نظام ولایت فقیه نیز عوض شود و همه چیز به سال ۵۶ یا ۵۷ که شاه بر سر کار بود برگردد چنین تأثیر رابطه‌ای با غرب در اقتصاد ما بیش از ۵ درصد نخواهد بود و من آبروی خود را بر روی این مسئله خواهم گذاشت.

ایشان  با تأکید بر اینکه مردم منتظر بهبود اقتصادی بعد از رفع تحریم‌ها باشند تصریح کردند: ما باید آستین همت را بالا بزنیم و همانگونه که در صنعت هسته‌ای، موشکی و سلول‌های بنیادی به وسیله دانشمندان خود موفق شدیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم و اگر اقتصاد مقاومتی ایجاد نشود رفع تحریم‌ها نیز مشکلی را حل نخواهد کرد.

استاد عباسی با اشاره به حضور رئیس سازمان انرژی اتمی‌ایران و وزیر انرژی آمریکا سئوال کرد چگونه است که برای رفع نگرانی طرف آمریکایی در خصوص موضوع هسته‌ای باید مقامات هسته‌ای ایران و آمریکا حضور یابند اما برای رفع نگرانی ایران در خصوص موضوع رفع تحریم‌ها وزرای اقتصاد دو طرف حاضر نمی‌شوند. ایشان در ادامه تصریح کرد طرف آمریکایی در ابتدای مطالبات خود از ایران است و برنامه خود را برای قضات حقوق بشر، حمایت از تروریسم و شناسایی اسرائیل دنبال خواهد کرد اما همانگونه که قرآن می‌گوید تا ما را به دین خود در نیاورد دست بر نخواهد داشت.

ایشان با اشاره به اینکه بیانیه لوزان یادآور یک موضوع خفت بار برای حکومت عثمانی است که این حکومت را بر اساس بیانیه‌ای که در لوزان صادر شده تجزیه کردند گفتند: چرا ما اجازه دادیم که بیانیه لوزان شکل بگیرد و چرا در جایی که چنین حساسیتی وجود دارد این بیانیه امضاء شده طرف مقابل به شکل حساب شده‌ای این کار را انجام داده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند اگر بگویند آن مرد که می‌گفت که هولوکاست را انکار می‌کرد رفته است طرف مقابل با آنها دوست می‌شود گفتند: اگر او با شما دوست شده پس چرا نماینده‌ای که برای سفارت ایران در سازمان ملل معرفی کردید را راه ندادند آیا اینگونه عزت به پاسپورت ایرانی باز می‌گردد.

ایشان با اشاره به اینکه در دوران کنونی آمریکا و انگلیس هستند که برای منطقه و ایران تنش ایجاد کرده‌اند گفتند: آیا آمریکایی که ۲۷ هزار کلاهک هسته‌ای دارد که با هر هزارتای آن می‌شود جهان را برای یک بار نابود کند باید رفع نگرانی کند یا ما؟

ایشان افزودند: این در حالی است که ما می‌رویم و داشته و نداشته خود را می‌دهیم و می‌گوییم جهان امن‌تر شد و زمانی که این حرف را می‌زنیم نفت را به زیر ۵۰ دلار می‌آوریم یعنی با دست خود نیمی‌از درآمد خود را نابود می‌کنیم زیرا اقتصاد ترسو زمانی که احساس کند امنیت ایجاد شده است قیمت‌ها را کاهش می‌دهد همانطوری وقتی احساس نا امنی می‌کرد نفت را به بالای ۱۴۰ دلار رساند.

ایشان با اشاره به رکود در بازار گفتند: اکنون بازار در حالت رکود است و منتظر است ببیند نتیجه مذاکرات چه خواهد شد و اگر متوجه شود تصمیمی‌در پشت مذاکرات نیست مطمئناً مانند یک بوفالوی وحشی حمله خواهد کرد.

ایشان در ادامه با طرح این سئوال که آیا باز گرداندن عزت به پاسپورت ایرانی به معنای به یک ایرانی در عربستان است گفتند: آیا آنها پیش از این نیز چنین جرأتی داشتند و آیا این جرأت وجود داشت که دختر ایرانی را که در نروژ که در حال تحصیل است بیرون بیاندازند.

استاد عباسی با یادآوری موضوع گفتگوی تمدن‌ها که در سال ۱۳۸۰ از طرف رئیس جمهور وقت مطرح شده بود گفت ما در همان زمان به آنها گفتیم با این حرف‌ها برای جامعه خلأ سیاسی ایجاد نکنید و شاهد بودیم که در زمستان همان سال ایران به عنوان محور شرارت معرفی می‌شود.

ایشان در ادامه تأکید کرد اکنون پاسپورت ایرانی بی‌ارزش‌ترین پاسپورت جهان است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با طرح این سئوال که دوستان دولت پاسخ دهند کدام یک از پروژه‌هایی که اکنون توسط آنها افتتاح می‌شود کار آنها بوده است گفتند: تمام پروژه‌هایی که در عسلویه یا آزادراه قم گرمسار افتتاح شده توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه به بهره‌برداری رسیده بود گفت: شما با وجود اینکه اذعان دارید پیش از ۲ هزار میلیارد تومان به این قرارگاه بدهی دارید باز هم حرف از محدود کردن برخی می‌زنید.

ایشان  با تاکید بر اینکه قرار بود اتفاقی که اکنون در عراق وسوریه افتاده در ایران بیفتد گفتند: پیش بینی کرده بودند نا امنی‌هایی که اکنون در این کشورها وجود دارند را در ایران به وسیله افرادی امثال ریگی ایجاد کنند که با درایت سپاه و نیروی انتظامی‌و دیگر ارگان‌های انتظامی‌کشور موفق نشده‌اند.

ایشان با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور نه در اثر تحریم‌ها و یا فشار اقتصادی است تأکید کرد این شرایط تنها به دلیل بی‌عرضگی مطلق مدیران اقتصادی ما است که به هشدارهای کارشناسان که پیش از این بیان شده بود توجهی نکردند.

ایشان افزودند: مگر پیش از این به شما گفته نشده که دلار برای اقتصاد سم مهلک است و باید اقتصاد کشور را از آن نجات داد.

ایشان با بیان این موضوع که اقتصاد جهان اکنون ۵۷/۳ میلیارد دلار بدهی دارد گفتند: این در حالی است که درآمد اقتصاد دنیا تنها ۴۳ میلیارد دلار است که آمریکا مقروض‌ترین کشور در این میان است پس چگونه است که به مردم می‌گویید با رفع تحریم‌های آمریکا مشکلات اقتصادی ما حل خواهد شد او اگر می‌توانست مشکلات اقتصادی خودش را حل می‌کرد.

ایشان با بیان اینکه طرف آمریکایی صحبت از تمدید ۱۰ ساله برنامه هسته‌ای ایران بزند گفتند: سوال این است که بعد از این ۱۰ سال چه خواهد شد و جواب این است که آنها می‌گویند بعد از ۱۰ سال تصمیم می‌گیریم که این همان عملیات تأخیری در برنامه هسته‌ای ایران است و در ۱۰ سال آینده نه مذاکره کنندگان فعلی خواهند بود و نه نسل جوان کنونی. آنها برنامه دارند برای ۱۰ سال بعد به نسل بعد بگویند که دوباره پیروزی به دست آورده و با همین عملیات تأخیری برنامه هسته‌ای ایران را نابود کنند تا نفت ایران نیز به پایان برسد.

استاد عباسی با بیان اینکه طرف آمریکایی منتظر است که با این مذاکرات رژیم ایران عوض شود گفتند: اما ما به آنها می‌گوییم ما تا آمریکا را اسلامی‌نکنیم دست بر نخواهیم داشت و همانگونه که گاردین اخیراً گفته به شکل غیر قابل باوری محبوبیت ایران در منطقه و فراتر از آن در حال افزایش است.

ایشان خاطرنشان کردند: به دوستانی که می‌گویند امام انقلاب را به دست من سپرده نامه امام به آقای منتظری را یادآور می‌شوند که در آنجا هشدار داده بودند چون شما بعد از من انقلاب را به دست لیبرال‌ها می‌دهید به درد رهبری نمی‌خورید اکنون این دوستان پاسخ دهند که کدام یک از اطرافیان آنها لیبرال نیستند.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به سند نظام اقتصادی ایران که توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده گفتند: در صفحه ۷۸۲ این سند که رئیس دولت فعلی، رئیس سازمان برنامه و بودجه فعلی و برخی دیگر از مقامات دولت کنونی در تدوین آن بودند آمده است که ما بعد از بررسی اسناد بالادستی به این نتیجه رسیده‌ایم که الگوی مطلوب جمهوری اسلامی‌الگوی میناردی است گفت: آقای روحانی پاسخ دهند آیا الگوی مطلوب جمهوری اسلامی‌الگوی اقتصاد ربوی است و آیا ایشان مکتب نیوکینزی را اقتصاد اسلامی‌می‌دانند؟


منبع: خبرگزاری نسیم